Kampanyalar

   Happy Kart Hakkında

   Happy Card Başvur

   3D Secure Güvenli Internet Alışveriş Uygulaması

   BDDK'nın (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) 09 Aralık 2010 tarih ve 25607 sayılı kararı uyarınca üye işyeri anlaşması yapan kuruluşlar ve üye işyerleri, harcama ve alacak belgesi düzenleme imkânı olmayan, kart hamili tarafından başlatılan ve internet kullanılarak gerçekleştirilen işlemler için diğer önlemlerle birlikte 3D Secure kart hamili doğrulama teknolojisini içerecek şekilde kart kullanım alt yapısı tesis etmek zorundadır. Bu fıkra kapsamında gerçekleştirilecek işlemlerde söz konusu altyapının kullanımının zorunlu tutulması, üye işyeri anlaşması yapan kuruluşların ve üye işyerlerinin tercihlerine bağlı olup, zorunlu tutulmadığı durumlarda kullanım kart hamilinin tercihine bağlıdır. Kart hamili dışında kalan Kanun kapsamındaki taraflar, bu fıkra ile getirilen yöntem hakkında kart hamillerini bilgilendirirler. Mevzuat hakkındaki bilgi www.mevzuat.adalet.gov.tr sitesinden alınabilir.

   İlgili karar uyarınca VISA® tarafından geliştirilmiş olan ve daha sonra da Mastercard® tarafından kabul edilen 3D Secure uygulaması bankamız tarafından siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur.

   3D Secure Nedir?

   3D Secure uygulaması kısaca; Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği güvenli internet alışverişi çözümleri olarak tanımlanabilir. Internette kredi kartlarınızla güvenli alışveriş yapabilmeniz amacıyla hayata geçirilmiş olan 3D Secure uygulaması ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Bu bağlamda "Verified by Visa®" ve "MasterCard® SecureCode®" logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altında bulunmaktadır.

   Çalıntı ve / veya kayıp kart durumlarında; kredi kartı bilgilerinizin sizden farklı bir şahıs eline geçmesi durumunda internet üzerinden sizden habersiz olarak işlem yapılabilir. "Verified by Visa®" ve "MasterCard® SecureCode®" internet üzerinden yapılan alışverişlerde şifre girerek güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan hizmetlerdir. Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında ödeme şifresi sorularak kart sahibinin kimliği doğrulanabilmekte ve yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

   3D Secure Uygulaması Nasıl Kullanılır?

   Kredi kartınızı 3D Secure güvenli internet alışverişi uygulamasına açtırabilmeniz ve mobil telefonunuza gelecek olan size özel şifre mesajıyla bu hizmeti kullanabilmeniz için;

   • Bankacılık sistemimizde mobil telefon numarası tanımlı olmayan müşterilerimizin en yakın şubemize başvurması,
   • Bankacılık sistemimizde mobil telefon numarası tanımlı olan ancak 3D Secure işlem yapamayan müşterilerimizin 0850 222 22 44 numaralı telefondan Müşteri İletişim Merkezimizi araması gereklidir.

    3D Secure SMS’ inin farklı bir mobil telefon numarasına gelmesini talep eden müşterilerimizin ise;
    a. SMS’ in ulaşması istenen telefon; bankacılık sistemimizde tanımlı ise 0850 222 22 44 numaralı telefondan Müşteri İletişim Merkezimizi araması,
    b. SMS’ in ulaşması istenen mobil telefon numarası bankacılık sistemimizde tanımlı değilse en yakın şubemize başvurması gereklidir.