Kampanyalar

   Happy Kart Hakkında

   Happy Card Başvur

   HGS İle İlgili Önemli Bilgiler

   • Yeni bir etiket aldığınızda, mevcut ya da iptal ettiğiniz etiketten yenisine direkt bakiye aktarımı yapılmamaktadır.
   • Etiketin bağlı olduğu plakalı araçla, etiketi kullanarak yaptığınız geçişlerde, HGS gişesinin herhangi bir nedenle etiketi okumaması durumunda, PTT ücret kaydını plaka numarası üzerinden etiketinize borç olarak yansıtacaktır.
   • Etiketin kullanıcı hatası ya da başka herhangi bir nedenle arızalanması ve kullanılamaz duruma gelmesi halinde PTT muhatap alınmalıdır. HGS'nin garanti kapsamında yenisiyle değiştirilip değiştirilmeyeceği kararı ve arızalanma sonrası yapılacak her işlem PTT'nin sorumluluğundadır.
   • Türkiye Finans, kendisinden satın alınan ve çalışamaz duruma gelen etiketin garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştirilmesi işlemini, ancak PTT'nin bu yönde yazılı bir kararı olması durumunda yapacaktır.
   • HGS uygulamasının geçerli olduğu köprü ve otoyollardan geçiş anında, etikette yeterli bakiyenin olmadığı durumlarda geçiş PTT tarafından otomatik olarak kara listeye alınacaktır. 7 gün içinde yapılan kaçak geçişleri karşılayacak tutardaki para HGS hesabına/kredi kartına yüklenmediği takdirde, söz konusu kaçak geçişler PTT tarafından ihlal sayılacak ve tebligat gönderilecektir. Bu süreç tümüyle PTT'nin kontrolündedir ve Türkiye Finans'la herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
   • HGS'nize PTT tarafından yansıtılan geçiş ücretleri Türkiye Finans'a vermiş olduğunuz otomatik ödeme talimatıyla belirlemiş olduğunuz ödeme şekliyle tahsil edilecektir.
   • Türkiye Finans'a verdiğiniz iletişim ve araç bilgileri doğru olarak kabul edilecek ve talebi halinde PTT'yle paylaşılabilecektir.
   • Türkiye Finans'ın, hukuken gerekli olması halinde etiketi iptal etme hakkı bulunmaktadır.
   • HGS'nizin çalınması/kaybolması durumunda bu bilgiyi ya da talimata konu olan kredi kartınızın yenilenmesi, çalınması ya da diğer nedenlerden dolayı değiştirilmiş olması halinde, yeni kredi kartınıza ilişkin bilgileri en kısa sürede 0850 222 22 44 Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi'ne ya da Türkiye Finans şubelerine bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, geçişlerde uygulanacak cezai işlemlerden Türkiye Finans sorumlu tutulmayacaktır.
   • HGS'nizin farklı bir araçta kullanılması ya da bağlanmış olduğu plaka ve/veya ruhsat numarasının değiştirilmesi sorumluluğu müşteri olarak tamamen size aittir. HGS'nin bağlı olduğu araçtan farklı, ancak aynı sınıfta olan başka araçlarda kullanılması halinde Türkiye Finans, etiket için verilmiş olan bir otomatik ödeme talimatı olması ve o talimatta değişiklik yapılmaması durumunda mevcut otomatik ödeme talimatına uygun olarak tahsilata devam edecektir.
   • HGS geçiş tahsilatı için kullandığınız kredi kartından otomatik ödeme talimatı konusunda sorun yaşamamak için söz konusu kartınızın yenilenmesi/çalınması veya diğer nedenlerden ötürü değişmesi halinde yeni kredi kartınıza ilişkin bilgileri talimatınızın bulunduğu Türkiye Finans şubesine bildirmeniz gerekmektedir.
   • HGS'nizi kullanarak yaptığınız geçişlerde, HGS gişesinin HGS etiketini/kartını okuyamaması durumunda PTT ücret kaydını plaka numarası üzerinden HGS etiketine borç kaydı olarak yansıtılacaktır.
   • HGS hesabında geçiş ücretini karşılayacak kredi bulundurulması zorunludur. HGS hesabında geçiş için yeterli bakiye bulunmadığı durumda sıfır bakiyenin altındaki hesaplar 7 gün içerisinde yeterli tutar hesaba yatırılmadığı takdirde PTT tarafından iptal edilerek tebligat işlemleri yapılacaktır. Yeterli bakiye olmadan yapılacak geçişler, yedi gün içerisinde hesaba yükleme yapılmaması durumunda 11 kat cezalı olacaktır.
   • HGS'nin teknik özellikleri gereği, aracın camına yapıştırılmış etiket yerinden çıkartıldığında kullanılamaz hale gelmektedir. Bu nedenle, HGS etiketinizi, yapıştırılmış bulunduğu yerinden çıkartmamaya özen gösteriniz.
   • Aracınızı satmanız durumunda etiketinizi mutlaka iptal ettirerek araç camından çıkartınız.
   • Bazı araçların ön camları metalik film tabaka ile kaplı olduğundan, söz konusu tabaka HGS etiketinin performansını zayıflatabilmektediı. Eğer aracınız Audi, BMW, Citroen, Fiat, Lexus, Mercedes, Peugeot, Renault marka araçlardan biri ise etiketin yapıştırılacağı bölgenin belirlenmesi konusunda www.ptt.gov.tr adresinden veya araç bayinizden bilgi alabilirsiniz.
   • Eğer aracınız yukarıda belirtilen marka araçlardan değil ise etiketi aşağıda belirtilen talimatlara uygun olarak aracınızın camına yapıştırınız.
   • Aynası ön cama monteli araçlarda, HGS etiketinizi camı yatayda ortalayarak, aynanın montaj ayağından 5 cm. aşağıda olacak şekilde konumlandırınız.
   • Aynası tavana monteli araçlarda, HGS etiketinizi camı yatayda ortalayarak, camın üst kenarından 5-10 cm. daha aşağıda olacak şekilde konumlandırınız.
   • Düz ön cama sahip otobüs ve kamyonlarda, HGS etiketinizi camı yatayda ortalayarak, camın alt kısmından 5-10 cm. daha yukarıda olacak şekilde konumlandırınız. Eğer cam silecekleri camın alt kısmında bulunuyor ise HGS etiketinizi sileceklerden 5 cm. daha yukarıda olacak şekilde konumlandırınız.