Oturum Aç

Happy Özellikleri

Limit Artışı

Happy Kartlarınız ve diğer tüm Türkiye Finans kartlarınız için 7/24 limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Limit Artırım Talebi Nasıl Yapılır?

  • Bankamıza kayıtlı cep telefonu numaranızdan "LIMIT" boşluk, "kredi kartı numaranızın son 6 rakamı" boşluk "talep ettiğiniz limiti" yazarak 2442'ye SMS gönderebilirsiniz. (Örnek: LIMIT 123456 5000)
  • Limit artırım talebinizi; Türkiye Finans İnternet Şubesi üzerinden "Limit Güncelleme" menü adımından ya da 0850 222 22 44 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizden yapabilirsiniz. Limit artırım talebinizin sonucu SMS ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Limit artırım talebinizi size en yakın Türkiye Finans şubesinden de yapabilirsiniz.
  • Kredi kartı limit artış talebinizi belirli aralıklarla cep telefonunuza gönderilen limit artırım bilgilerini içeren SMS'i onaylayarak da gerçekleştirebilirsiniz.
  • Limitinizin ayrıca değerlendirilmesini istiyorsanız 0850 222 22 44 Müşteri İletişim Merkezi'ne ya da şubenize başvurmanız yeterli olacaktır.
Limit Artırımı Hakkında Yasal Düzenleme

Değerli Müşterimiz,

8 Ekim 2013 Tarih ve 28789 Mükerrer Sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin 2. maddesi gereği;

"İlk defa kredi kartı sahibi olacak bir gerçek kişinin tüm kart çıkaran kuruluşlardan temin ettiği kredi kartları için tanımlanacak toplam kredi kartı limiti, ilk yıl için aylık gelirinin iki katını, ikinci ve sonraki yıllar için ise dört katını aşamaz. İlk defa kredi kartı sahibi olacak gerçek kişinin aylık veya yıllık ortalama gelir düzeyinin tespit edilememesi durumunda tüm kart çıkaran kuruluşlardan edinilebilecek toplam kredi kartı limiti en fazla bin Türk Lirasıdır."

Bankamıza ait kredi kartı limitleriniz yönetmelik doğrultusunda değerlendirilmiş ve limitiniz ilgili yönetmelik çerçevesinde tahsis edilmiştir. Bu sebeple, bankamızdaki kredi kartı limitlerinizin artırılmasını talep etmeniz halinde, farklı bankalara ait sahip olduğunuz kredi kartlarının kapatılması ya da limitlerinin düşürülmesi gerekmektedir.

Diğer bankalara ait kartlarınızı kapattıktan ya da limitlerini düşürdükten sonra, limit artırım talebinizi şubelerimizden, 0850 222 22 44 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizden ya da Türkiye Finans İnternet Şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kartınızı iyi günlerde kullanmanızı dileriz.

Saygılarımızla,
Türkiye Finans