Oturum Aç
Happy Kart ile Tanışın

Happy Kredi Kartı 3D Secure ile Güvenli Ödeme

3D Secure Nedir?

3D Secure, internet üzerinden kredi kartınızı kullanarak yaptığınız alışverişlerin güvenliğini sağlamak ve sahtekarlıklara karşı güvence oluşturmak amacıyla Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.

3D Secure Sisteminin Avantajları Nelerdir?

  • 3D Secure hem kart sahiplerini hem de üye iş yerlerini sanal alışveriş yolsuzluklarına karşı güvence altına alır.
  • "Verified by Visa®" ve "MasterCard® SecureCode®" logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altında bulunmaktadır.
  • "Verified by Visa®" ve "MasterCard® SecureCode®", internet üzerinden yapılan alışverişlerde şifre girerek güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan hizmetlerdir. Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında ödeme şifresi sorularak kart sahibinin kimliği doğrulanır ve yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanır. Böylece çalıntı ve / veya kayıp kart durumlarında, kredi kartı bilgilerinizin sizden farklı bir şahsın eline geçmesi haline bile internet üzerinden sizden habersiz olarak işlem yapılmasının önüne geçilir.

3D Secure Uygulaması Nasıl Kullanılır?

  • İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerinizin 3D Secure güvencesi altında olması için kredi kartınızın 3D Secure uygulamasına açık olması ve cep telefonunuzun bankamız sistemine kayıtlı olması gereklidir.
  • Kredi kartınızın 3D Secure işlemine açılması için 0850 222 22 44 numaralı telefondan Müşteri İletişim Merkezimizi aramanız yeterlidir.
  • Güncel cep telefonu numaranız bankamız sistemine kayıtlı değilse, en yakın Türkiye Finans Şubesi'ne uğrayarak bilgilerinizi hemen güncelleyebilirsiniz.
  • 3D Secure güvenlik şifresinin, bankamız sisteminde kayıtlı olan farklı cep telefonu numaranıza gelmesini istiyorsanız 0850 222 22 44 numaralı telefondan Müşteri İletişim Merkezimizi aramanız yeterlidir.
  • 3D Secure güvenlik şifresinin sistemimizde kayıtlı olmayan farklı bir numaraya gelmesini istiyorsanız en yakın Türkiye Finans Şubesi'ne başvurabilirsiniz.

*BDDK'nın (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) 09 Aralık 2010 tarih ve 25607 sayılı kararı uyarınca üye işyeri anlaşması yapan kuruluşlar ve üye işyerleri, harcama ve alacak belgesi düzenleme imkânı olmayan, kart hamili tarafından başlatılan ve internet kullanılarak gerçekleştirilen işlemler için diğer önlemlerle birlikte 3D Secure kart hamili doğrulama teknolojisini içerecek şekilde kart kullanım alt yapısı tesis etmek zorundadır. Bu fıkra kapsamında gerçekleştirilecek işlemlerde söz konusu altyapının kullanımının zorunlu tutulması, üye işyeri anlaşması yapan kuruluşların ve üye işyerlerinin tercihlerine bağlı olup, zorunlu tutulmadığı durumlarda kullanım kart hamilinin tercihine bağlıdır. Kart hamili dışında kalan Kanun kapsamındaki taraflar, bu fıkra ile getirilen yöntem hakkında kart hamillerini bilgilendirirler. Mevzuat hakkındaki bilgi www.mevzuat.adalet.gov.tr sitesinden alınabilir.

İlgili karar uyarınca VISA® tarafından geliştirilmiş olan ve daha sonra da MasterCard® tarafından kabul edilen 3D Secure uygulaması bankamız tarafından siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur.